Kursy

Kalendarz szkoleń - 2017 rok

  • 7 sierpnia 2017 - szkolenie stacjonarne od podstaw do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji (loty swobodne - etap I, II, H) - zgłoszenia przyjmujemy do 30.07.2017 lub do wyczerpania miejsc.

  • 31 sierpień - 3 wrzesień 2017 - ALPY - szkolenie w Alpach - etap II do Świadectwa Kwalifikacji lub etap III - loty termiczne i żaglowe - uzyskanie warnków do międzynarodowego świadectwa IPPI4 - zgłoszenia przyjmujemy do 29.08.2017 lub do wyczerpania miejsc.

  • 4 wrzesień 2017 - szkolenie do lotów z napędem (PPG) dla osób, które posiadają już ukończony przynajmniej I etap szkolenia - zgłoszenia przyjmujemy do 1.09.2017 lub do wyczerpania miejsc.

  • 15 wrzesień 2017 - szkolenie stacjonarne od podstaw do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji (loty swobodne - etap I, II, H) - zgłoszenia przyjmujemy do 10.09.2017 lub do wyczerpania miejsc.

  • 6 październik 2017 - szkolenie do lotów z napędem (PPG) dla osób które posiadają już ukończony przynajmniej I etap szkolenia - zgłoszenia przyjmujemy do 30.09.2017 lub do wyczerpania miejsc.

*Rozpoczęcie szkolenia uzależnione jest od zebrania się odpowiedniej ilości osób.
**Terminy kursów są zależne od pogody i mogą ulegać zmianom lub zostać całkowicie przeniesione.

Chęć uczestniczenia w szkoleniu należy zgłaszać e-mailem: parapasja@op.pl oraz pod numerem telefonu: 601 34 34 75.
W wiadomości należy podać: imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, e-mail, telefon kontaktowy, wagę i wzrost kandydata, posiadane uprawnienia lotnicze (jeśli posiada) oraz termin wybranego kursu.
Proszę o rozsądne podejmowanie decyzji, co do rezerwacji miejsca, aby nie blokować miejsc innym chętnym.
Szkolenie w Alpach obejmuje zakres II lub III etapu szkolenia paralotniowego. Skutecznie uczymy aktywnego sterowania paralotnią - nie będziesz musiał ciągle patrzeć w skrzydło. Nauczysz się rozumieć "mowę" skrzydła i wykorzystać to do poprawienia osiągów lotu. Napewno zadziwisz swoich znajomych umiejętnością szybszego wykręcenia komina.
Dodatkowo dla chętnych włączamy do szkolenia elementy z parasurvivalu. Instruktor Janek to również były komandos i specjalista od survivalu. Zapozna Was, ze sposobami radzenia sobie w przypadku lądowania w trudnym, niedostępnym górskim terenie, z dala od ludzkich zabudowań, gdzie komórka traci zasięg, a wysokie góry to zbyt duża przeszkoda dla łączności radiowej, jak znaleźć wodę, pożywienie, rozpalić ognisko, jak zwrócić uwagę innych ludzi lub służb ratowniczych lub wskaże Wam co robić, gdy lądowanie wypadnie na drzewie, zabudowaniach, wodzie czy lini wysokiego napięcia. Oczywiście szkolenie to będzie prowadzone w wolnym od lotów czasie np. gdy nie będzie warunków meteorologicznych do wykonywania lotów. Dodatkową atrakcją w nielotne dni, jest zwiedzanie najbardziej uroczych zakątków Słowenii i Włoch. Zachęcam wszystkich - czegoś takiego jeszcze nie było.


©A&L Vision Communication