Kursy

Kalendarz szkoleń na 2024 rok

  • 2 - 16 marca 2024 - szkolenie od podstaw do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji (loty swobodne lub loty z napędem)

  • Terminy na następne miesiące zostaną rozplanowane i przedstawione w późniejszym czasie.
*Rozpoczęcie szkolenia uzależnione jest od zebrania się odpowiedniej ilości osób.
**Terminy kursów są zależne od sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz od pogody i mogą ulegać zmianom lub zostać całkowicie przeniesione.

Chęć uczestniczenia w szkoleniu należy zgłaszać e-mailem: parapasja@gmail.com oraz pod numerem telefonu: 601 34 34 75.
W wiadomości należy podać: imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, e-mail, telefon kontaktowy, wagę i wzrost kandydata, posiadane uprawnienia lotnicze (jeśli posiada) oraz termin wybranego kursu.
Proszę o rozsądne podejmowanie decyzji, co do rezerwacji miejsca, aby nie blokować miejsc innym chętnym.
Szkolenie w Alpach obejmuje zakres II lub III etapu szkolenia paralotniowego. Skutecznie uczymy aktywnego sterowania paralotnią - nie będziesz musiał ciągle patrzeć w skrzydło. Nauczysz się rozumieć "mowę" skrzydła i wykorzystać to do poprawienia osiągów lotu. Napewno zadziwisz swoich znajomych umiejętnością szybszego wykręcenia komina.
Dodatkowo dla chętnych włączamy do szkolenia elementy z parasurvivalu. Instruktor Janek to również były komandos i specjalista od survivalu. Zapozna Was, ze sposobami radzenia sobie w przypadku lądowania w trudnym, niedostępnym górskim terenie, z dala od ludzkich zabudowań, gdzie komórka traci zasięg, a wysokie góry to zbyt duża przeszkoda dla łączności radiowej, jak znaleźć wodę, pożywienie, rozpalić ognisko, jak zwrócić uwagę innych ludzi lub służb ratowniczych lub wskaże Wam co robić, gdy lądowanie wypadnie na drzewie, zabudowaniach, wodzie czy lini wysokiego napięcia. Oczywiście szkolenie to będzie prowadzone w wolnym od lotów czasie np. gdy nie będzie warunków meteorologicznych do wykonywania lotów. Dodatkową atrakcją w nielotne dni, jest zwiedzanie najbardziej uroczych zakątków Słowenii i Włoch. Zachęcam wszystkich - czegoś takiego jeszcze nie było.


©A&L Vision Communication